Od 14.2. do 16.2. máme zatvorené. Prijaté objednávky budeme vybavovať až v pondelok 19.2. Ďakujeme za pochopenie.

Externý termostat Darco TERMO pre ventilátory AN, AN-II, ANeco, ANeco-II

19,91 €
Na sklade - Tento tovar máme na našom sklade.
ks

Externý termostat je určený na riadenie chodu (zapnutie/vypnutie) ventilátora pre rozvod teplého vzduchu. Čidlo termostatu sa umiestňuje najlepšie hneď na začiatku teplovzdušného rozvodu, čo najbližšie krbu, aby mohlo dobre reagovať na teplotu vzduchu vo vnútri krbu. Keď teplota v krbovej komore dosiahne nastavenú teplotu, termostat zopne a spustí ventilátor rozvodu. Na konci kúrenia, keď teplota v krbe postupne klesne pod nastavenú teplotu, termostat ventilátor opäť automaticky vypne.

Táto funkcia termostatu je veľmi užitočná, až nepostrádateľná, pokiaľ sa na riadenie ventilátora používa iba manuálny regulátor otáčok. V takom prípade je potom bez termostatu nutné ventilátor zapínať a vypínať ručne pomocou regulátora. Pokiaľ sa ale k ventilátoru použije automatický regulátor otáčok (s vlastným snímačom teploty - čidlom), nie je už termostat potrebný.

Staršie generácie ventilátorov Darco AN a BANAN majú na vstupe vstavaný vlastný termostat, ale všetky nové modely ventilátorov Darco (AN-II, BANAN-II, ANeco, ANeco-II, BANANeco, BANANeco-II) už vlastný termostat neobsahujú.

Parametre

Dĺžka teplotnej sondy 1,5 m
Rozsah teplôt 0 až 220 °C
Presnosť ±8 °C
Hysterézia 8 ±4 °C
Materiál kapiláry nerezová ocel
Rozmery hlavice 6x62 mm
Min. polomer ohybu kapiláry 5 mm
Kontaktný systém SPDT spínací
Pracovná záťaž (C-1 9(2)A 250 VAC/0-2 4(1)A 250 VAC)
Konektor plochá zástrčka 6,3 x 0,8 mm
Maximálna teplota okolitého prostredia 110 °C