Od 14.2. do 16.2. máme zatvorené. Prijaté objednávky budeme vybavovať až v pondelok 19.2. Ďakujeme za pochopenie.

KC20 - Rúra ø130 mm / 250 mm

13,38 €
Na sklade - Tento tovar máme na našom sklade.
ks

Rúra dymovodu s dĺžkou 250 mm, ktorú je možné krátiť na potrebnú dĺžku z nezúženej strany. Pre krátenie použite elektrickú rozbrusovací pílu s kotúčom, určeným pre rezanie klasické konštrukčnej ocele. Ostrap po reze vnútri rúry začistite pomocou okrúhleho pilníka.

Dymovody sú vyrobené z plechu z kotlovej ocele s hrúbkou 2 mm, ktorá veľmi dobre odoláva zvýšeným teplotám. Ide o rovnaký materiál, ktorý je používaný pri výrobe moderných krbových vložiek. Kombinácia takéhoto materiálu a jeho hrúbky zaručuje komínom mimoriadnu odolnosť proti oxidácii spalinami a veľmi dlhú životnosť.

Tieto dymovody sú zvlášť vhodné pre odvod spalín z teplovzdušných krbových vložiek a kachlí, kotlov na tuhé palivá atď. Možno ich však použiť aj pre oddymenie krbových vložiek a kachlí s teplovodným výmenníkom.

Spojenie jednotlivých dielov dymovodov je realizované prostredníctvom zúžení jednej strany v dĺžke 50 mm. Túto zúženú stranu je možné zasunúť do ďalšieho dielu. Vzhľadom k relatívne malým toleranciám je spoj dostatočne tesný. Pre dosiahnutie ešte lepšie celkové tesnosti spalinových ciest však odporúčame spoje pri zostavovaní dymovodu pretesniť pomocou Kachliarskeho tmelu, ktorý tiež nájdete v našej ponuke.

Farba, ktorú sú dymovody striekané je žiaruvzdorná a svoje mechanické vlastnosti ako je pevnosť a priľnavosť nástrek získa až po vypálení farby počas prvého zakúrenia. Pred vypálením je nástrek veľmi náchylný k poškriabaniu. Venujte preto pri zostavovaní dymovodu a manipulácii s jednotlivými časťami zvýšenú pozornosť, aby nedošlo k poškodeniu povrchovej úpravy kontaktom dielov medzi sebou alebo s pracovným stolom apod. Samotný proces vypálenie farby pri prvom zakúrení býva spojený s intenzívnym zápachom, často aj tvorbou dymu, ktorý je potrebný vyvetrať.

Všetky časti dymovodov o priemere 120-150 mm, ktoré sa najčastejšie používajú pri kachliach, kde je celý dymovod viditeľný, sú samostatne balené v kartónových krabiciach, aby bolo minimalizované prípadné poškodenie ich povrchovej úpravy.

Dymovody s priemerom 160-250 mm, ktoré sa najčastejšie používajú pre oddymenie krbových vložiek, kedy sú ukryté vo vnútri krbové obstavby, sú balené v plastovej zmršťovacej fólii.

Parametre

Maximálna nepretržitá pracovná teplota 600 °C
Maximálna pracovná teplota 1000 °C