Od 14.2. do 16.2. máme zatvorené. Prijaté objednávky budeme vybavovať až v pondelok 19.2. Ďakujeme za pochopenie.

Ventilátor pre teplovzdušný rozvod Darco BANAN3 (660 m3/h)

-8%
378,02 €
Na sklade - Tento tovar máme na našom sklade.
ks

Ventilátor je určený na rozvod teplého vzduchu z krbu do ďalších miestností domu. Na rozdiel od samostatných ventilátorov AN obsahuje navyše sekciu BAN – bypass (bimetalovú klapku) a kovový filter vzduchu.

 

Funkcia termostatu

Akonáhle na začiatku kúrenia v krbe teplotný snímač vstavaného termostatu (na vstupe do ventilátora) zaznamená dosiahnutie nastavenej spínacej teploty, ventilátor sa automaticky zapne. Táto spínacia teplota sa nastavuje na ovládacom gombíku termostatu (v praxi obvykle nad 35 °C).

Naopak ku koncu kúrenia, keď už teplota prúdiaceho vzduchu z krbu klesne pod nastavenú teplotu, sa ventilátor opäť sám vypne.

  

Dve funkcie bypassu

Funkcia 1: Akonáhle teplý vzduch prúdiaci z krbu presiahne teplotu 70 °C, začne ventilátor pomocou bimetalovej klapky prisávať studený vzduch, aby znížil teplotu rozvádzaného vzduchu.

Funkcia 2: Pokiaľ sa ventilátor zastaví v dôsledku výpadku elektrickej energie, odchádza horúci vzduch cez bimetalovú klapku a vývod bypassu preč z ventilátora (je nutné zaistiť bezpečný odvod tohto horúceho vzduchu).

 

K ventilátoru je možné dokúpiť externý termostat (pokiaľ je ventilátor umiestnený ďalej od krbu a trvalo by dlho než by k vstavanému termostatu dorazil teplý "spúšťací" vzduch) a jeho čidlo umiestniť do potrubia hneď na začiatku rozvodu vzduchu, priamo pri krbe.

Ďalej je možné dokúpiť regulátor otáčok ventilátora - vďaka nemu je možné regulovať výkon ventilátora a teda množstvo rozvádzaného vzduchu. Otočením do krajnej polohy regulátora je možné ventilátor úplne vypnúť. Automatické regulátory otáčok sú oproti manuálnym navyše vybavené vlastným externým teplotným čidlom (termostatom).

Externý termostat aj kompatibilné regulátory otáčok nájdete nižšie v sekcii "Súvisiace produkty".

  

Ke stažení

Katalogóvý list [PL]

Nadstavba BAN [PL, EN]

Parametre

Hmotnosť 13,3 kg
Maximálny výkon 108 W
Maximálny prietok vzduchu 660 m3/h
Maximálna teplota prúdiaceho vzduchu 150 °C
Trieda ochrany IP20
Akustický tlak 65 dB
Maximálna teplota okolitého prostredia 50 °C
Priemer vstupu a výstupu vzduchu 150 mm
Napájacie napätie 230 V/50 Hz