UPOZORNENIE: od 15.9.2021 do 17.9.2021 máme z technických dôvodov ZATVORENÉ. Prijaté objednávky budeme expedovať až od 20.9.2021. Dôvodom je úplná uzávierka príjazdovej komunikácie k našej predajni.

Ponúkame Vám nerezové prechodky do keramického komína (typu Schiedel, Leier, Prespor, Qatro...) s povrazcom, ktoré umožňujú bezpečné napojenie nerezového dymovodu do komína. Keďže kov sa vplyvom tepla rozťahuje (dymovod) a keramika (komín) nie, nie je možné napojenie dymovodu do komína "natvrdo" bez dilatačnej medzery.

V opačnom prípade hrozí deformácia keramickej komínovej vložky, ktorej oprava je ťažko riešiteľná... Na objednávku je možné vyrobiť akýkoľvek požadovaný rozmer nerezovej prechodky. Naše nerezové dymovody sú vyrobené zo žiaruvzdornej nereze (trieda 1.4828) hrúbky 1mm s tepelnou odolnosťou 600°C. V ponuke máme 2 typy prechodiek do keramického komína: vnútorná prechodka sa nasunie do vnútra keramickej (šamotovej) komínovej vložky.

Vonkajšia prechodka sa nasunie navrch keramickej (šamotovej) komínovej vložky. Jej využitie je hlavne tam, kde sa neodporúča redukovanie dymovodu vzhľadom na nízky komínový ťah.