Kachliarska malta Silaterm HAFŤÁK (20 kg)

-5%
48,81 €
Na sklade - Tento tovar máme na našom sklade.
ks

Silaterm Hafťák je žiaruvzdorná univerzálna malta vhodná pre základnú omietku krbu (v kombinácii so spomaľovačom tuhnutia Silaterm TANGO). Má teplotnú odolnosť do 1100 °C.

Ďalej je vhodná pre:

  • murovanie (upevňovanie) kachlí, šamotových dosiek a plátov
  • murovanie ohnísk a spalinových ciest (kachliarskych ťahov)
  • výplň hluchých miest šamotových výmuroviek
  • opravy hrubších nerovností povrchu
  • vykonávanie hrubších omietok
  • spojovací materiál pre vytváranie prefabrikovaných blokov z kachlíc, šamotových prvkov apod.
  • vytváranie samonosných dielcov

Možno použiť v miestach, ktoré sú v priamom kontakte s ohňom. V niektorých prípadoch je výhodou jej kratšia doba spracovateľnosti (tá je nastavená na 20-30 minút). Tá je tiež závislá na množstve a teplote vody použitej na rozmiešanie. Použitím spomaľovače tuhnutia Silaterm TANGO možno predĺžiť dobu spracovateľnosti na 60-90 minút.

 

Príprava podkladu:

  •  podklad musí byť suchý, zbavený prachu, mastnoty a iných nečistôt

 

Príprava a spracovanie:

Suchú zmes nasypte do predpísaného množstva čistej vody a dôkladne premiešajte nízkootáčkovým miešadlom. Rozmiešajte si množstvo, ktoré dokážete ihneď spracovať. Spracovávajte pri teplote +5 °C až +25 °C.

 

Použitie spomaľovače tuhnutia Silaterm TANGO:

Obsah balenia dôkladne pretrepte. Vylejte požadované množstvo Silaterm TANGO do čistej vody, v ktorej budete rozmiešavať Silaterm HAFŤÁK. Vodu sa Silaterm TANGO premiešajte. Na obale Silaterm TANGO sú vyznačené rysky, pomocou ktorých je obsah rozdelený na 5 dielov. Ak teda chcete rozmiešať iba 5 kg malty Silaterm HAFŤÁK, odliate jeden dielik spomaľovače Silaterm TANGO (1 diel spomaľovače / 5 kg zmesi). 1 kg zmesi rozmiešajte s 0,22 l vody. Väčším podielom vody tiež predĺžite dobu spracovateľnosti, avšak nie tak účinne ako so spomaľovačom tuhnutia. Na dobu tuhnutia má veľký vplyv aj teplota použitej vody, klimatické podmienky v mieste stavby a druh materiálu, ktorý spájate.

Parametre

Teplotná odolnosť 1100 °C
Balenie 20 kg (papírový pytel s PE vložkou)
Doba spracovateľnosti 20–30 minut (60–90 minut se zpomalovačem)
Zrnitosť < 1 mm
Množství vody 0,21–0,23 l / 1 kg směsi
Počátek tuhnutí 5–10 minut