Od 14.2. do 16.2. máme zatvorené. Prijaté objednávky budeme vybavovať až v pondelok 19.2. Ďakujeme za pochopenie.

Kachliarska malta Silaterm HAFŤÁK (20 kg)

-5%
46,17 €
Na objednávku - Tento tovar nemáme bežne na sklade, a je iba na objednávku. Pred nákupom odporúčame opýtať sa na aktuálnu dostupnosť prostredníctvom dotazu.
ks

Silaterm Hafťák je žiaruvzdorná univerzálna malta vhodná pre základnú omietku krbu (v kombinácii so spomaľovačom tuhnutia Silaterm TANGO). Má teplotnú odolnosť do 1100 °C.

Ďalej je vhodná pre:

  • murovanie (upevňovanie) kachlí, šamotových dosiek a plátov
  • murovanie ohnísk a spalinových ciest (kachliarskych ťahov)
  • výplň hluchých miest šamotových výmuroviek
  • opravy hrubších nerovností povrchu
  • vykonávanie hrubších omietok
  • spojovací materiál pre vytváranie prefabrikovaných blokov z kachlíc, šamotových prvkov apod.
  • vytváranie samonosných dielcov

Možno použiť v miestach, ktoré sú v priamom kontakte s ohňom. V niektorých prípadoch je výhodou jej kratšia doba spracovateľnosti (tá je nastavená na 20-30 minút). Tá je tiež závislá na množstve a teplote vody použitej na rozmiešanie. Použitím spomaľovače tuhnutia Silaterm TANGO možno predĺžiť dobu spracovateľnosti na 60-90 minút.

 

Príprava podkladu:

  •  podklad musí byť suchý, zbavený prachu, mastnoty a iných nečistôt

 

Príprava a spracovanie:

Suchú zmes nasypte do predpísaného množstva čistej vody a dôkladne premiešajte nízkootáčkovým miešadlom. Rozmiešajte si množstvo, ktoré dokážete ihneď spracovať. Spracovávajte pri teplote +5 °C až +25 °C.

 

Použitie spomaľovače tuhnutia Silaterm TANGO:

Obsah balenia dôkladne pretrepte. Vylejte požadované množstvo Silaterm TANGO do čistej vody, v ktorej budete rozmiešavať Silaterm HAFŤÁK. Vodu sa Silaterm TANGO premiešajte. Na obale Silaterm TANGO sú vyznačené rysky, pomocou ktorých je obsah rozdelený na 5 dielov. Ak teda chcete rozmiešať iba 5 kg malty Silaterm HAFŤÁK, odliate jeden dielik spomaľovače Silaterm TANGO (1 diel spomaľovače / 5 kg zmesi). 1 kg zmesi rozmiešajte s 0,22 l vody. Väčším podielom vody tiež predĺžite dobu spracovateľnosti, avšak nie tak účinne ako so spomaľovačom tuhnutia. Na dobu tuhnutia má veľký vplyv aj teplota použitej vody, klimatické podmienky v mieste stavby a druh materiálu, ktorý spájate.

Parametre

Teplotná odolnosť 1100 °C
Balenie 20 kg (papierové vrece s PE vložkou)
Doba spracovateľnosti 20–30 minút (60–90 minút so spomaľovačom)
Zrnitosť < 1 mm
Množstvo vody 0,21–0,23 l / 1 kg zmesi
Začiatok tuhnutia 5–10 minút