Od 14.2. do 16.2. máme zatvorené. Prijaté objednávky budeme vybavovať až v pondelok 19.2. Ďakujeme za pochopenie.

Kachliarska omietka Silaterm ST-H (20 kg)

32,11 €
Na objednávku - Tento tovar nemáme bežne na sklade, a je iba na objednávku. Pred nákupom odporúčame opýtať sa na aktuálnu dostupnosť prostredníctvom dotazu.
ks

Silaterm ST-H je kachliarska omietka s väčšou zrnitosťou vhodná pre finálnu dekoratívnu omietku krbu. Obsahuje kamenivo s veľkosťou do 1,5 mm, ktoré po nanesení tvorí hrubú štruktúru povrchu.

Má teplotnú odolnosť až 200 °C. Je omyvateľná. Vďaka svojmu zloženiu výborne prenáša teplo. Je snehovo biela, nie je potrebné ju ďalej upravovať bielym náterom. Je vhodná aj pre vonkajšie použitie (záhradné krby, pece na pizzu, udiarne).

Vždy dokončite celú jednu stenu, omietku nemožno napojovať.

Nanáša sa na základnú omietku vytvorenú kachliarskymi maltami Silaterm WHITE 600 alebo Silaterm Hafťák, ktorú je potrebné penetrovať k tomu určeným penetračným prípravkom Silaterm SILAPEN s teplotnou odolnosťou 600 °C.

Spotreba je cca 2,8 kg/m2.

K dispozícii je vo vreciach 5 kg a 20 kg.

 

Príprava podkladu:

  • podklad musí byť pevný a nosný, vyzretý, zbavený prachu, mastnoty a iných nečistôt
  • podklad nesmie presiahnuť vlhkosť 4 %
  • podklad musí byť napenetrovaný, penetrácia dokonale zaschnutá

 

Príprava a spracovanie:

Suchú zmes nasypte do predpísaného množstva čistej vody a dôkladne premiešajte nízkootáčkovým miešadlom. Nechajte cca 4 minúty odstáť a opäť krátko premiešajte. Nanášajte pomocou nerezového hladítka. Zahladzovanie vykonávajte plastovým alebo gumovým hladítkom, krúživým pohybom dosiahnete rovnomerného povrchu s odpovedajúcim dizajnom. Zahladzovanie zahájte v okamihu, kedy je možné omietku ľahko spracovávať. Náter prevádzajte najskôr 7 dní po natiahnutí omietky.

Spracovávajte pri teplote +5 °C až +25 °C.

Parametre

Spotreba cca 2,8 kg / m2
Teplotná odolnosť 200 °C
Balenie 20 kg (papierové vrece s PE vložkou)
Doba spracovateľnosti 90 minút
Zrnitosť do 1,5 mm
Množstvo vody 0,22 l / 1 kg zmesi
Vzhľad Biela prášková zmes